„Nasza Ziemia sztuką opowiadana”

„Nasza Ziemia sztuką opowiadana”

W Centrum Kulturalno-Bibliotecznym w Barczewie przygotowania do bardzo bogatej oferty kulturalnej nie zwalniają tempa. Przed nami wiele cyklicznych wydarzeń artystycznych takich jak Dzień Dziecka, Rap Festiwal, Dni Barczewa, Muzyczna Niedziela na Wyspie, ERROR czy Festiwal Wielu Kultur, ale także nowe projekty, które znajdą swoje miejsce w przestrzeni kulturalnej, by spełniać oczekiwania odbiorców z gminy Barczewo, ale nie tylko. Bo Barczewo to miejsce dla wszystkich.

Jednym z projektów, które urozmaicą lato w Barczewie jest zadanie „Nasza Ziemia sztuką opowiadana”. Projekt został doceniony przez ekspertów w programie Edukacja Kulturalna 2024 i dofinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Już za kilka chwil Centrum Kulturalno-Biblioteczne ogłosi nabór do grup warsztatowych więc poznajcie koncepcję projektu.

Zadanie „Nasza Ziemia sztuką opowiadana” polega na przeprowadzeniu 4 warsztatów tematycznych, których efektem będzie zrealizowanie spektaklu ekologicznego o tym tytule. W każdym z warsztatów weźmie udział maksymalnie 15 uczestników. Projekt realizowany będzie od czerwca do końca września. Warsztaty będą przeprowadzane przez 20 godzin, w ustalonych z instruktorami ramach czasowych. Każda grupa warsztatowa zajmować się będzie odrębnym tematem działań. Zrealizowane zostaną warsztaty: teatralne, wokalno-muzyczne w elementami budowy instrumentów akompaniujących z recyklingu, rzeźbiarskie z wykonaniem większych elementów scenografii, oraz warsztaty scenografii mniejszej z projektowaniem kostiumów. Realizacja spektaklu zostanie poprzedzona warsztatami weekendowymi, które zintegrują pracę 4 oddzielnych grup. Odbiorcami zadania będą mieszkańcy gminy w różnym wieku i z różnych grup społecznych, również zagrożonych wykluczeniem oraz osoby ze szczególnymi potrzebami. Spektakl będzie tłumaczony na język migowy.

Już teraz CK-B zaprasza do wzięcia udziału w tym międzypokoleniowym projekcie, którego celem jest między innymi poznanie jak powstaje takie przedsięwzięcie, integracja wszystkich grup społecznych i wiekowych, czy zapewnienie mieszkańcom gminy możliwości zaprezentowania swoich umiejętności i talentów.

W maju ogłoszony zostanie nabór do grup warsztatowych oraz przedstawieni instruktorzy warsztatów więc bądźcie gotowi na zgłoszenia.