„Nasza Ziemia sztuką opowiadana”
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzący z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego. Zadanie „Nasza Ziemia sztuką opowiadana” polega na przeprowadzeniu warsztatów tematycznych, których efektem będzie zrealizowanie spektaklu ekologicznego o tym tytule. Projekt realizowany jest od czerwca do końca września. Zrealizowane zostaną warsztaty: teatralne, wokalno-muzyczne w elementami budowy instrumentów akompaniujących z recyklingu, scenografii większej z wykonaniem większych elementów scenografii, oraz warsztaty scenografii mniejszej z projektowaniem kostiumów. Realizacja spektaklu zostanie poprzedzona warsztatami weekendowymi, które zintegrują pracę 4 oddzielnych grup. Odbiorcami zadania będą mieszkańcy gminy w różnym wieku i z różnych grup społecznych, również zagrożonych wykluczeniem oraz osoby ze szczególnymi potrzebami. Spektakl będzie tłumaczony na język migowy.
„Tkackie wątki – warsztaty tkackie i wystawa w 100 rocznicę urodzin artystki Barbary Hulanickiej”
Projekt przypominający kulturę tradycyjną tkactwa, które kilkadziesiąt lat propagowała na Warmii i Mazurach Barbara Hulanicka. „Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego”
Zadanie pt. „Tkackie wątki – warsztaty tkackie i wystawa w 100 rocznicę urodzin artystki Barbary Hulanickiej” ma na celu przypomnienie i ocalenie od zapomnienia zjawisk związanych z kulturą tradycyjną, czyli tkactwem, które funkcjonowało na terenie Warmii i Mazur.
Tkactwo artystyczne – niematerialne dziedzictwo kulturowe, na tych terenach propagowała na szeroką skalę artystka Barbara Hulanicka w założonym przez siebie w Barczewie Centrum Tkactwa Warmii i Mazur. W ramach projektu zostaną zorganizowane otwarte warsztaty tkackie integrujące pokolenia mieszkańców. Przygotowana będzie wystawa, na której zaprezentowane zostaną efekty prac warsztatowych, a każdy uczestnik otrzyma dyplom i pamiątkową publikację. Zaprezentowana będzie również wystawa pamiątek i tkanin Barbary Hulanickiej. Projekt pozwoli na upamiętnienie i kontynuację dzieła artystki Barbary Hulanickiej oraz zainteresowanie obecnie żyjących pokoleń mieszkańców regionu Warmii i Mazur zanikającym rzemiosłem jakim jest tkactwo.
Projekt przypominający kulturę tradycyjną tkactwa, które kilkadziesiąt lat propagowała na Warmii i Mazurach Barbara Hulanicka. „Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego”.