Centrum Kulturalno-Biblioteczne w Barczewie

Dostępność architektoniczna CK-B

Budynek: Centrum Kulturalno-Biblioteczne, ul. Mickiewicza 40 (siedziba tymczasowa)
1.  Do budynku CKB prowadzi 1 wejście zewnętrzne i drugie wewnątrz (w odległości ok. 1,5 metra). Do wejścia prowadzi jeden schodek. Nie ma podjazdu dla wózków. Pomieszczenia CKB mieszczą się na II piętrze. Toaleta dla osób niepełnosprawnych znajduje się na parterze budynku i nie ma możliwości skorzystania np. z windy lub podjazdu dla wózków.
2. Wejście nie jest zabezpieczone bramkami. Do budynku i pomieszczeń CKB można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. W budynku nie ma pętli indukcyjnych, oznaczeń w alfabecie brajla ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących
3.  Przed budynkiem na ul. Mickiewicza 40, nie ma wyznaczonego miejsca parkingowego dla osób niepełnosprawnych.
4.  W CKB nie ma możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego w godzinach pracy.

Budynek: Muzeum oraz Salon Muzyczny im. Feliksa Nowowiejskiego, ul Mickiewicza 13
1.  Do budynku Muzeum prowadzi 1 wejście. Drzwi są dwuskrzydłowe co ułatwia wjechanie do budynku na wózku. Do Muzeum oraz Salonu Muzycznego im. Feliksa Nowowiejskiego usytuowanego na I piętrze prowadzą wysokie schody. Dostępny jest schodołaz, który umożliwia dostępność do wyższej kondygnacji.
2. Wejście nie jest zabezpieczone bramkami. Do budynku i pomieszczeń Muzeum i Salonu Muzycznego można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. W budynku nie ma pętli indukcyjnych, oznaczeń w alfabecie brajla ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących.
3.  Przed budynkiem na ul. Mickiewicza 13 nie ma wyznaczonego miejsca parkingowego dla osób niepełnosprawnych.
4. W Muzeum i Salonie Muzycznym nie ma możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego w godzinach pracy.

Budynek: Informacja Turystyczna, ul. Mickiewicza 12
1.  Do budynku Informacji Turystycznej prowadzi 1, bezpośrednie wejście do pomieszczenia. Drzwi są jednoskrzydłowe. Wjazd wózka ogranicza wysoki próg przed drzwiami.
2. Wejście nie jest zabezpieczone bramkami. Do pomieszczenia IT można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. W budynku nie ma pętli indukcyjnych, oznaczeń w alfabecie brajla ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących.
3.  Przed budynkiem na ul. Mickiewicza 12 nie ma wyznaczonego miejsca parkingowego dla osób niepełnosprawnych.
W Informacji Turystycznej nie ma możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego w godzinach pracy.

Budynek: Skarbiec Kultury Europejskiej, ul. Grunwaldzka 15
1. Na teren Skarbca Kultury Europejskiej prowadzi metalowa, szeroka furta
2. Do głównego wejścia prowadzą kamienne schody trzystopniowe, brak podjazdu dla wózka oraz poręczy.
3. Do holu budynku Skarbca prowadzi 1 wejście. Drzwi są dwuskrzydłowe. Do głównego pomieszczenia w Skarbcu prowadzą następne, również dwuskrzydłowe drzwi.
4. Wejście nie jest zabezpieczone bramkami. Do pomieszczenia Skarbca Kultury Europejskiej można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. W budynku nie ma pętli indukcyjnych, oznaczeń w alfabecie brajla ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących.
5.  Przed budynkiem na ul. Grunwaldzkiej 15 nie ma wyznaczonego miejsca parkingowego dla osób niepełnosprawnych.
6. W Skarbcu Kultury Europejskiej nie ma możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego w godzinach pracy.