Poetycka Gmina Barczewo – konkurs i warsztaty

Poetycka Gmina Barczewo – konkurs i warsztaty

Stowarzyszenie „Radio Warmia Barczewo” zaprasza do udziału w wydarzeniach w ramach projektu „Poetycka Gmina Barczewo” dofinansowanego przez Gminę Barczewo.

Zapraszamy mieszkańców gminy Barczewo do udziału w warsztatach poetyckich, literackich z pisarką Katarzyną Matwiejczuk!

Zapraszamy do udziału w cyklu czterech warsztatów, które odbędą się w kwietniu i maju 2022. Podczas zajęć warsztatowych dowiesz się najważniejszych i praktycznych informacji o literaturze, poezji i pisarstwie oraz jak pozytywnie literatura może wpływać na nasze życie. Jak zacząć tworzyć własne teksty oraz jak pracować nad nimi aby je udoskonalać. Jak czytać i interpretować własne i czyjeś teksty. Warsztaty pomogą Ci na przyszłość w tworzeniu własnych tekstów, ale także mogą być wskazówką do udziału w konkursach.

Warsztaty poprowadzi pisarka Katarzyna Matwiejczuk – (ur. 1984 w Szczecinie, ale rodzinnie związana z …gminą Barczewo!) pisarka, dramatopisarka, tłumaczka. Autorka m.in. powieści Jura, nagrodzonych i wyróżnionych sztuk dla dzieci Wnuczka Słońca , Mamu-Ty, Dalajmama, Stalowy wilk, Biruta i tajemnica rzeki oraz dla dorosłych Cellineczka, Uwięzione pod maską, Najlepsze zabawy były pod mostem, Ostatnia bitwa Maestra. Autorka scenariuszy komiksów, słuchowisk, tekstów piosenek, esejów o tematyce muzycznej i filmowej. Przełożyła na język polski książkę J.E. Gardinera o J.S. Bachu Muzyka w Zamku Niebios (2021).

Zasady udziału w warsztatach:

Aby wziąć udział w warsztatach należy wypełnić kartę zgłoszenia i wysłać do 30 marca 2022 r. Na adres mailowy: radiowarmiabarczewo@gmail.com

Numer kontaktowy: 784228219.

Karta zgłoszeniowa na warsztaty:

Organizatorem warsztatów jest Stowarzyszenie Radio Warmia Barczewo.

Warsztaty odbędą się w ramach projektu „Poetycka Gmina Barczewo” dofinansowanego przez Gminę Barczewo.

Regulamin konkursu: