Centrum Kulturalno-Biblioteczne w Barczewie

Zasady działania biblioteki Covid-19

Szanowni Państwo, mimo nadal panującej epidemii Covid-19 i związanych z nią obostrzeń staramy się możliwie najlepiej dostosować naszą pracę do potrzeb czytelników. Aby ułatwić dostęp do zbiorów i zwiększyć bezpieczeństwo osobom korzystającym z naszych usług przedłużamy zarówno godziny otwarcia, jak i tydzień pracy biblioteki. Dlatego też, zachowując wymogi reżimu sanitarnego związanego ze stanem epidemii, działalność biblioteki w Centrum Kulturalno-Bibliotecznym w Barczewie zostaje wznowiona z zastosowaniem następujących ograniczeń obowiązujących do odwołania:

 1. Godziny otwarcia dla użytkowników:
  poniedziałek – 9.00 – 16.00
  wtorek – 9.00 – 18.00
  środa – 8.00 – 16.00
  czwartek – 9.00 – 18.00
  piątek – 9.00 – 18.00
  sobota – 8.00 – 14.00
 2. Użytkownicy mogą przebywać w pomieszczeniu biblioteki tylko w strefie dla nich wyznaczonej, zachowując dystans minimum 1,5 metra od innych użytkowników i pracowników biblioteki.
 3. Dla użytkowników jest czynna wyłącznie wypożyczalnia książek, czasopism i audiobooków, bez wolnego dostępu do półek.
 4. Korzystanie z usług na miejscu nie jest możliwe. Czytelnia, pracownia komputerowa, kącik dla dzieci, punkt ksero oraz usługi płatne wykonywane w bibliotece pozostają nieczynne. Istnieje możliwość realizacji usługi drukowania dokumentów pod warunkiem wcześniejszego uzgodnienia telefonicznego pod numerem telefonu 89 674-04-73 oraz przesłania pliku na pocztę e-mail mbpbarcz@wbp.olsztyn.pl
 5. Podczas wizyty użytkownik ma możliwość wyłącznie zwrotu oraz wypożyczenia zbiorów (książki, audiobooki oraz prasa).
 6. Wszystkie zwracane zbiory są wyłączone z użytkowania, odizolowane od pozostałych i poddane 7-dniowej kwarantannie.
 7. Do biblioteki mogą wchodzić tylko osoby zwracające lub wypożyczające zbiory, osoby towarzyszące muszą pozostać na zewnątrz budynku zachowując wymagany dystans przestrzenny minimum 1,5 metra od innych osób.
 8. W pomieszczeniach biblioteki może znajdować się tyle osób ile jest dostępnych w danym dniu stanowisk obsługi (maksymalnie 2 osoby w bibliotece dla dorosłych oraz 1 osoba w oddziale dla dzieci), pozostali użytkownicy oczekują w holu budynku zachowując wymagany dystans przestrzenny minimum 1,5 metra od innych osób.
 9. Zalecane jest wcześniejsze rezerwowanie zbiorów:
  telefonicznie pod numerem telefonu: 89 674-04-73 (biblioteka dla dorosłych) oraz 89 674-04-74 (oddział dla dzieci), przez pocztę e-mail mbpbarcz@wbp.olsztyn.pl, przez katalog on-line.
  Odbiór zamówionych pozycji jest możliwy dopiero po zatwierdzeniu przez dyżurującego bibliotekarza terminu realizacji zamówienia!
 10. W przypadku braku rezerwacji, zbiory proponuje oraz podaje pracownik biblioteki.
 11. W bibliotece obowiązuje nakaz noszenia maseczek zakrywających nos i usta!
 12. Osoby, które ze względów zdrowotnych nie mogą nosić maseczki, mają obowiązek przedstawić wydane przez lekarza zaświadczenie.
 13. Wchodząc do budynku należy użyć płynu do dezynfekcji dłoni udostępnionego przy wejściu do biblioteki.
 14. W przypadku stwierdzenia wyraźnych oznak choroby, jak uporczywy kaszel, złe samopoczucie, trudności w oddychaniu, osoba nie zostanie wpuszczona na teren obiektu.
 15. Maksymalna ilość wypożyczonych zbiorów:
  książki, audiobooki – 6 egzemplarzy
  czasopisma – 10 egzemplarzy
 16. Maksymalny czas wypożyczenia wszystkich zbiorów zostaje wydłużony do 60 dni. Jeżeli zbiory nie zostały zarezerwowane przez inną osobę istnieje możliwość jednorazowego przedłużenia ich zwrotu o kolejne 60 dni.
 17. Kody do Legimi wydawane są poprzez pocztę e-mail mbpbarcz@wbp.pl lub Messengera (Facebook).